Wersja archiwalna 2026-08-17 08:28:47

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Zarząd Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Pułtusku Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 36, wpisanej  do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M.St. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem  KRS 0000167042,                  NIP: 5681001663, Regon: 130197766, Kapitał Zakładowy Spółki: 1.843. 000,00zł.  

zaprasza do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego  PEC w Pułtusku Sp. z o.o. za rok 2026 oraz za rok 2027

 

Od biegłego rewidenta oczekuje się m.in.:

- badania sprawozdania finansowego spółki za rok obrotowy 2026r oraz sporządzenie sprawozdania z badania, odpowiadającego wymogom prawnym, w tym określonym ustawą                 z  11 maja 2017r o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, zgodnie  z przepisami Ustawy z dnia 29 września 1994r o rachunkowości, jak również wymogami określonymi w art.44 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r Prawo Energetyczne,

- badania sprawozdania finansowego spółki za rok obrotowy 2027r oraz sporządzenie sprawozdania z badania, odpowiadającego wymogom prawnym, w tym określonym ustawą                   z  11 maja 2017r o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 września 1994r o rachunkowości, jak również wymogami określonymi w art.44 ustawy Prawo Energetyczne,

- przekazywania do wiadomości Rady Nadzorczej, sporządzanych dla Zarządu Spółki (w formie tzw. listu intencyjnego) informacji o problemach w systemie rachunkowości Spółki.

 

Oferty należy składać w terminie do dnia 17 września 2026r z dopiskiem na kopercie „Oferta na badanie sprawozdania finansowego”. Oferty mogą zostać złożone osobiście w siedzibie Spółki lub przesłane pocztą na adres: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Pułtusku Sp. z o.o., 06-100 Pułtusk, ul. Mickiewicza 36. W każdym z tych przypadków decyduje data wpływu oferty do Spółki.

 

       Oferta powinna zostać złożona zgodnie z poniższymi wymaganiami i powinna zawierać:

  • oznaczenia korporacyjne oferenta,
  • informację o doświadczeniu zawodowym osób wskazanych do współpracy ze Spółką  w ramach badania sprawozdania finansowego,
  • informację wskazującą, iż oferent funkcjonuje na rynku od co najmniej 3 lat,
  • wykaz podmiotów badanych w ciągu ostatnich 2 lat, w tym wykonania minimum 3 badań sprawozdań finansowych w przedsiębiorstwach ciepłowniczych lub energetycznych,
  • kopię polisy ubezpieczeniowej OC oferenta,
  • informację o całkowitym koszcie badania sprawozdania finansowego (wartość netto) + obowiązujący podatek VAT, z rozbiciem ceny za każdy z badanych okresów,
  • zgodę na płatność w terminie 7 dni od otrzymania faktury za wykonane badanie, wystawionej po zakończeniu i przekazaniu raportu z badania sprawozdania finansowego Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Pułtusku Sp. z o.o.,
  • harmonogram prac,
  • informację o terminie realizacji – nie później do dnia 31 marca roku następującego po okresie, którego dotyczy badanie
  • zobowiązanie do udziału osób przeprowadzających badanie na zaproszenie Spółki                             w posiedzeniu Rady Nadzorczej oraz Walnym Zgromadzeniu Spółki, którego przedmiotem będzie odpowiednia ocena lub rozpatrywanie sprawozdania finansowego Spółki za rok objęty badaniem.

 

Przyjmuje się następujące kryteria oceny ofert: 100% cena

Przyjmuje się następujący sposób upublicznienia oferty: zaproszenie do złożenia oferty na badanie sprawozdania finansowego umieszczone będzie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej

www.pec-pultusk.bip.org.pl

Wyboru firmy audytorskiej dokona organ zatwierdzający sprawozdanie finansowe Spółki (na podstawie art.66 ust.4 Ustawy o rachunkowości) w terminie do dnia 15.09.2026r.                                

Niniejsze zaproszenie nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66§ 1 Kodeksu Cywilnego.

Niniejsze postępowanie jest prowadzone w trybie przeglądu ofert. PEC Pułtusk Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany procedury, a także odrzucenia jednej, wielu lub wszystkich ofert bez podania przyczyn i bez konieczności informowania o motywach swoich decyzji.

O wynikach wyboru Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Pułtusku Sp. z o.o. pisemnie poinformuje tylko tego oferenta, którego oferta została wybrana.

 

Pułtusk, dnia 17.08.2026r.

Załączone pliki:
Informacje o dokumencie:

[Liczba odsłon: 223503]

przewiń do góry